FREESAT انجمن تخصصی ماهواره
کاربر گرامی : سایت فری ست هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش هیچ محصولی چه مجازی و چه فیزیکی ندارد
برای عضویت در کانال تلگرام فری ست اینجا کلیک کنید

تبلیغات و اسپانسرها

Smiley face کاربر گرامی ، قبل از ارسال مطلب جدید لطفا در انجمن جستجو کنید

03-09-2011 ، 00:58

کاربر فعال

شماره کاربری: 4423
اعتبار: 89
آفلاین است
مدل رسیور: istar x50000
تشکر از دیگران 1022
تشکر دریافتی 6362
امتیاز ارسالات 738

new3  آموزش استفاده از lnb تک خروجه برای چندین رسیور   ( آخرین ویرایش در این ارسال 03-09-2011 ، 01:18 توسط Son of Techno )
بعضی از دوستان می خواهند بدانند که آیا میشود از LNB تک خروجه برای دو یا چند رسیور استفاده کرد؟
در جواب این دوستان باید عرض کنم که اینکار با شرایط خاصی امکان پذیر هست.
شما در صورتی میتوانید اینکار را انجام دهید که فقط از یک پلاریته ی LNB استفاده کنید مثلا فقط یافرکانس های Horizontal رو بگیرید یا اینکه فقط Vertical ها را (افقی یا عمودی).
البته این روش بدرد ماهواره های پر کانالی مثل هاتبرد و نایلست نمی خورد چون فرکانسهایشان پلاریته های متفاوتی دارند ولی میتوانید از این روش برای ماهواره هایی مثل اینتلست ۹۰۲(استانی) که همهُ فرکانس هایش Vertical هست و یا ماهواره ترکست(فقط بیم شرقی و یا فقط بیم غربی) که پلاریته ی فرکانسهایش یکسان هست و یا سایر ماهواره های این چنینی استفاده کنید که به نظر من برای استانی کاربرد بیشتری میتونه داشته باشه.

البته در کل پیشنهاد من استفاده از LNB دو خروجه هست چون در این روش کمی افت سیگنال خواهیم داشت و علاوه بر اون محدودیت در دریافت فرکانسها وجود داره(منظور همون Horizontal و Vertical هست)
البته در این روش برقی که از چند رسیور به LNB میرسه ممکنه به LNB آسیب برسونه و اختلال ایجاد کنه که برای رفع این مشکل باید یک تبدیل ۱ به ۴ بسازید تا این مشکل هم حل بشه.
در ادامه ی مطلب نحوه ی ساخت تبدیل ۱ به ۴ که ساده هم هست توضیح داده شده به علاوه ی آموزش وصل کردن کابلها:
شما برای ساختن تبدیل ۱ به ۴ نیاز به ۴ عدد دیود رکتیفایر و ۴ خازن ۱۰ نانوفاراد و ترجیحا یک سوییچر(که خراب شده و یا دیگه بدرد نمیخوره و قابل استفاده نیست) دارید.
ابتدا باید سوییچر خراب رو باز کنید و مدارش رو هم خارج کنید.برای خارج کردن مدار باید ابتدا پیچ هاشو باز کنید و سپس با هویه لحیم های موجود روی ورودی ها و خروجی سوییچر رو ذوب کنید و سریع مدار رو خارج کنید.
و به دو سر هر دیود هم یک خازن لحیم کنید.البته خازن ها لحیم نشده اند ولی جهت مثبت و منفی دیود ها به راحتی قابل تشخیص هست و لحیم کردن خازن ها کار زیاد مشکلی نیست.البته در لحیم کردن این قطعات باید دقت زیادی بکنید و لحیم باید محکم باشه:
شما از این تبدیل میتونید برای ۴ رسیور استفاده کنید و دیگه پول اضافه برای تهیه ی LNB چهارخروجه هم پرداخت نکنید ولی با همون شرایطی که گفتم.

در آخر کابل LNB رو به ورودی تبدیل ۱ به ۴ (مشابه قسمتی که در سوییچر کابل رسیور بهش وصل میشه) وصل کنید و از ۴ خروجی دیگه کابل رو به رسیورهای دیگه وصل کنید و یا اگر رسیورهای دیگه بیش از یک ماهواره دارند کابل رو به سوییچرشون وصل کنید.
کاربران زیر از این ارسال تشکر کرده اند
Mohamadham ، Son of Techno ، FREESAT ، webnavard ، Strong-x-series ، یک دوست ، مهدی میریام ، ali_nokia ، ferrari.ali3773 ، alaki khosh ، Aurora ، SHAHRAM1300 ، younes53 ، barselo_sa ، salinas ، Top sat ، mahdi v ، esinader ، amin6469 ، asghar300 ، hadjibaba ، jamali ، shapoor pouladin ، 4030pr ، قشنگ ، Mahdi_Sat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع :
و 1 مهمان