FREESAT انجمن تخصصی ماهواره
کاربر گرامی : سایت فری ست هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش هیچ محصولی چه مجازی و چه فیزیکی ندارد
برای عضویت در کانال تلگرام فری ست اینجا کلیک کنید

تبلیغات در FREESAT

Smiley face کاربر گرامی ، قبل از ارسال مطلب جدید لطفا در انجمن جستجو کنید

11-09-2020 ، 00:23

کاربر فعال

**
شماره کاربری: 310800
اعتبار: 2
آفلاین است
مدل رسیور: مدیا استار
تشکر از دیگران 349
تشکر دریافتی 141
امتیاز ارسالات 52

مقایسه رسیور مدیا استار فونیکس Phoenix 4K با MS-4030 4K  
من این رسیور یعنی مدل فونیکس رو تست زدم تو قسمت اپلیکیشن های اندرویدی مثل فیلیمو یا نماوا مشکل اسکرول کردن صفحه رو داره چه به صورت معمولی و چه با فعال سازی پوینتر از روی کنترل و اگر زیاد با اپ های اندرویدی کار کنید و دوباره برگردید رو حالت DVB بعضی وقتها کامل قفل میکنه و بعد یه مدتی مینویسه لانچر پاسخگو نیست و یا منتظر بمانید یا ببندید و حتی بعضی مواقع این گزینه هم پاسخگو نیست و حتما باید از دکمه پشتی رسیور رو خاموش روشن کنید دومین ایرادی که میتونم برا این رسیور بگیرم وجود نویز خیلی ریز بر روی تصویر این رسیور هست به طوری که انگار حالت HDR داره دوبرابر بیشتر عمل میکنه و تصویر رو خیلی روشن و باز میکنه و نویزهای ریزی روی تصاویر دیده میشه خصوصا در شبکه های SD یا HD در شبکه های 4K اصلا مشهود نیست وگرنه از نظر نمایش رنگ ها و روشنایی و کیفیت خیلی خیلی بهتر از مدل 4030 هست اصلا مدل 4030 مثل اینکه همیشه یک پرده طوری مشکی بر روی تصویر داره و کیفیت و روشنایی رنگها هم خیلی کم و مات هست .
کاربران زیر از این ارسال تشکر کرده اند
Dish Network ، yavarzadeh ، bootalireza
11-09-2020 ، 11:06

Professional

شماره کاربری: 349313
اعتبار: 101
آفلاین است
مدل رسیور: !
تشکر از دیگران 1933
تشکر دریافتی 11993
امتیاز ارسالات 6587

RE: مقایسه رسیور مدیا استار فونیکس Phoenix 4K با MS-4030 4K  
(11-09-2020 ، 00:23)saberkhan73 نوشته است: من این رسیور یعنی مدل فونیکس رو تست زدم تو قسمت اپلیکیشن های اندرویدی مثل فیلیمو یا نماوا مشکل اسکرول کردن صفحه رو داره چه به صورت معمولی و چه با فعال سازی پوینتر از روی کنترل و اگر زیاد با اپ های اندرویدی کار کنید و دوباره برگردید رو حالت DVB بعضی وقتها کامل قفل میکنه و بعد یه مدتی مینویسه لانچر پاسخگو نیست و یا منتظر بمانید یا ببندید و حتی بعضی مواقع این گزینه هم پاسخگو نیست و حتما باید از دکمه پشتی رسیور رو خاموش روشن کنید دومین ایرادی که میتونم برا این رسیور بگیرم وجود نویز خیلی ریز بر روی تصویر این رسیور هست به طوری که انگار حالت HDR داره دوبرابر بیشتر عمل میکنه و تصویر رو خیلی روشن و باز میکنه و نویزهای ریزی روی تصاویر دیده میشه خصوصا در شبکه های SD یا HD در شبکه های 4K اصلا مشهود نیست وگرنه از نظر نمایش رنگ ها و روشنایی و کیفیت خیلی خیلی بهتر از مدل 4030 هست اصلا مدل 4030 مثل اینکه همیشه یک پرده طوری مشکی بر روی تصویر داره و کیفیت و روشنایی رنگها هم خیلی کم و مات هست .

تشکر از شما
ولی در کلا مقایسه این دو رسیور نمیتونه درست باشه
نرم افزارهای متفاوت / سخت افزارهای متفاوت / تفاوت قیمتی فاحش / سیستم عامل و.....

بنده هم از هر دو چیپ ALI و HISILICON رسیور دارم کلا HiSi یک دنیای متفاوت دیگه ای هست ( همه جوره هم سیستم عال و هم پردازنده های گرافیکی)

اما در مورد نرم افزارهای 4030 با منوی BLACK با شما موافق هستم.منوی آبی یا همون منوی استارمکس که برای این رسیور تو بوق و کرنا شده بود و خیلی بی سروصدا ازش فاکتور گرفتند خیلی خیلی بهتر و شفافتر بود
همین چیپ در مدل 12800 پلاس برند پرمیوم تصویر خیلی زیبایی داره

امضای yavarzadeh
برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شوید
نصیحت یه ریش سفید تو این زمینه
برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شوید
اوکی
bootalireza ، saberkhan73 ، کوروش 1981 ، lovems1389
11-09-2020 ، 15:07

کاربر فعال

**
شماره کاربری: 310800
اعتبار: 2
آفلاین است
مدل رسیور: مدیا استار
تشکر از دیگران 349
تشکر دریافتی 141
امتیاز ارسالات 52

RE: مقایسه رسیور مدیا استار فونیکس Phoenix 4K با MS-4030 4K  
(11-09-2020 ، 11:06)yavarzadeh نوشته است: تشکر از شما
ولی در کلا مقایسه این دو رسیور نمیتونه درست باشه
نرم افزارهای متفاوت / سخت افزارهای متفاوت / تفاوت قیمتی فاحش / سیستم عامل و.....

بنده هم از هر دو چیپ ALI و HISILICON رسیور دارم کلا HiSi یک دنیای متفاوت دیگه ای هست ( همه جوره هم سیستم عال و هم پردازنده های گرافیکی)

اما در مورد نرم افزارهای 4030 با منوی BLACK با شما موافق هستم.منوی آبی یا همون منوی استارمکس که برای این رسیور تو بوق و کرنا شده بود و خیلی بی سروصدا ازش فاکتور گرفتند خیلی خیلی بهتر و شفافتر بود
همین چیپ در مدل 12800 پلاس برند پرمیوم تصویر خیلی زیبایی داره

بله کلا هر دو مدل فونیکس و ۴۰۳۰ یک چیپ و یک سیستم عامل متفاوت دارن ولی به قول شما با اینکه چیپ و مشخصات سخت افزاری مدل ۴۰۳۰ و پریمیوم ۱۲۸۰۰ یکی هست اما در کیفیت تصویر باهم فرق دارن ! در مورد مدل فونیکس و ایکس کروز هم احتمالا یا شاید همین مشکل وجود داشته باشه البته من ایکس کروز ندارم با فونیکس مقایسه کنم ولی از نظر مشخصات چیپ و سخت افزار رو کاغذ یکی هستن . من احتمال میدم کلا این مشکلات کیفیت تصویر و رنگها برمیگرده به نرم افزار این رسیورها و ساپورت های محترم هر برند وگرنه بیشتر برندها و شرکتها الان دارن از همین چیپها و همین مقدار حافظه و رم رو دستگاه های خودشون استفاده میکنن .
yavarzadeh ، lovems1389